Pościel – jak dobrać ?

Pościel – wybór odpowiedniej to nie lada wyzwanie dla każdej gospodyni domowej, ponieważ w łóżku każda osoba spędza każdego dnia co najmniej kilka godzin, dlatego też niezwykle ważne jest to, aby dobrze się wysypiać, co z pewnością umożliwi odpowiednio dobrana pościel. W jaki jednak sposób należy ją dobrać i jakie rodzaje pościeli dostępne są obecnie w sklepach?

pościel

Decydując się na zakup pościeli, niezwykle ważne jest to, aby jej stylistyka wpasowała się idealnie w ogólny wystrój sypialni. Pościel powinna pasować do aranżacji wnętrza, dlatego też, jeśli wystrój jest w kolorach brązu lub beżu warto go przełamać nieco ciemniejszą pościelą. Jeśli jednak kolory w sypialni są ciemniejsze, warto postawić na pościel w odcieniach jaśniejszych. Kolejną bardzo ważną kwestią jest dobór odpowiedniego rozmiaru pościeli, ponieważ powinna ona idealnie pasować do łóżka. Na szczęście producenci pościeli podają na opakowaniach bardzo dokładne rozmiary, ułatwiając tym samym klientom odpowiedni wybór. Wymiary pościeli podawane są w centymetrach, jednak warto wiedzieć o tym, iż pierwszy wymiar określa jej szerokość, natomiast drugi jej długość. Aby zatem wybrać odpowiedni rozmiar, należy przede wszystkim bardzo dokładnie zmierzyć łóżko, a następnie wybrać odpowiedni materiał.

Rodzaje pościeli

Obecnie w sklepach można zakupić zarówno naturalną, jak i tę syntetyczną a wybór uzależniony jest od indywidualnych preferencji każdej osoby. Największą popularnością wśród większości osób cieszy się pościel bawełniana, ponieważ jest przyjemna dla skóry, bardzo dobrze przepuszcza powietrze i nie pozwala się spocić. W niejednej sypialni króluje pościel satyna bawełniana, która prezentuje się bardzo elegancko i jest bardzo miła w dotyku. Innym popularnym rodzajem pościeli jest ta z kory, która się nie gniecie, przez co nie trzeba jej prasować. Nieco mniej popularnym rodzajem pościeli jest ta wykonana z flaneli, która bardzo dobrze trzyma ciepło, więc nadaje się idealnie na zimę. Jeśli chodzi o pościele sztuczne, to warto zdecydować się na tę z mikrofibry, która jest łatwa w utrzymaniu i dosyć tania, jednak oferuje dosyć słabą wentylację.