RĘCZNIKI – chłonność, antybakteryjne właściwości

Ręczniki – najpopularniejsze są te szybkoschnące, jednak czym tak naprawdę się charakteryzują? Codzienna kąpiel to bardzo ważny rytuał, ponieważ pomaga się odprężyć oraz zmyć z ciała wszelkie zanieczyszczenia, jednak aby ten proces był udany, warto zaopatrzyć się w odpowiedni ręcznik. Obecnie w sklepach jest bardzo duży wybór ręczników, ponieważ można zaopatrzyć się w ręczniki kąpielowe, a także ręczniki hotelowe, które charakteryzuje to, iż nie należą niestety do najtańszych, jednak są bardzo chłonne i miłe w dotyku. 

Ręczniki – chłonność

Chłonny ręcznik jest obecnie najbardziej pożądany a najlepsze takie właściwości posiadają te bardzo lekkie, dlatego też wybierając się np. w podróż, warto zdecydować się na taki właśnie ręcznik. Bardzo dobrą chłonność wykazują również ręczniki welurowe oraz frotte, jednak należy nimi się posługiwać w odpowiedni sposób. Takie ręczniki przyklejają się bowiem do ciała, przez co ciężko się je przesuwa po jego powierzchni.

Czas schnięcia ręczników

Ręcznik, który na początku wchłania małe ilości wody, schnie bardzo szybko, co odgrywa kluczową kwestię podczas wyboru jego rozmiaru. Oczywiście im ręcznik większy, tym dłużej schnie, jednak dosyć szybko pozwala wysuszyć ciało, co w tym przypadku jest bardzo ważne.

ręczniki

Antybakteryjne właściwości ręczników

Ręcznik podczas schnięcia zwłaszcza w łazience nabiera nieprzyjemnego zapachu, dlatego też najlepiej wystawić go na dwór, jednak nie zawsze jest to możliwe (np. zimą). Z tego też względu warto zdecydować się na ręcznik, który posiada specjalny system zapobiegający pojawieniu się nieprzyjemnego zapachu, jednak należy liczyć się z tym, iż jego cena z pewnością będzie wyższa, niż takiego tradycyjnego produktu.

Gdzie najlepiej suszyć ręcznik?

Wiele osób suszy ręcznik na kaloryferze, który znajduje się w łazience, co jest dobrym rozwiązaniem, ale jedynie zimą, ponieważ ciepłe powietrze bijące z grzejnika pomaga dosyć szybko mu wyschnąć. Inaczej wygląda sytuacja latem, ponieważ wieszając mokry ręcznik na zimnym grzejniku, niestety schnie on bardzo długo a oprócz tego mogą się w nim rozwijać bakterie, przez co bardzo często pojawia się nieprzyjemny zapach. Z tego też względu najlepiej wystawić go na powietrze, unikając tym samym nieprzyjemnego zapachu.